| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization powder painting |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Power Supply | AC |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Product Name | 15m powder coated High Mast Pole with fixed ladder for park lighting |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Height | from 20m to 50m |
| Light extension | up to 30000 ㎡ |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza lighting |
| Galvanization thickness | Average 86um |
| Material | Q345 |
| Lift time | 50 years |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Warranty time | 15 years |
| Dimenstion torlance | +- 2% |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Welding standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Dimenstion torlance | +- 2% |
| Nama Produk | Tiang lampu jalan |
|---|---|
| Standar pengelasan | AWS D 1.1 |
| Bahan | Q235 |
| Waktu garansi | 15 tahun |
| Lampu torsi redup | - 2% |
| Toleransi | / -2% |
|---|---|
| Nama Produk | 8-20m lengan tunggal LED tiang baja tinggi Street Lighting Pole untuk UEA Dubai highway |
| Kutub selesai | tiang tiang galvanis tinggi |
| Syarat Pembayaran | T/T |
| Pasokan Kemampuan | 2000pcs per minggu |
| Rakitan optik fixture pencahayaan | IP 65 |
|---|---|
| Daya lampu | 400W |
| Bentuk | Bulat |
| Desain tiang | melawan gempa 8 kelas |
| Kecepatan angin | 30m / s |