| Jenis | Tiang Baja Galvanis Transmisi Daya 12m - 940dan, Tiang Utilitas Listrik Luar Ruang |
|---|---|
| Bentuk | Bulat, Kerucut |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T,L/C |
| Ketebalan | 2.5mm-16mm |
| Permukaan selesai | Hot Dip Galvanis |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Powder Painting |
| Galvanization standard | ASTM A123 |
| Gaya | hot dip galvanis |
|---|---|
| Tipe | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
| kekuasaan | 10kv ~ 550kv |
| Toleransi dimenstion | + -2% |
| Bentuk | konoid, multi-piramidal, berbentuk kolom, poligonal atau kerucut |
| Type | 3 Sections Of Poles White Steel High strength Anti-corrosion Coating High Mast Pole |
|---|---|
| Wind rating | 120Kph |
| Delivery | 20-30 days |
| Supply Ability | 2000pcs per week |
| safty Facor | 1.8 |
| Product Name | Steel Terminal Power Pole Galvanized Steel Pole In China |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole 20m Power Pole Distribution Equipment poles |
|---|---|
| Height | 10m 15m 18m 20m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole 20m Power Pole Distribution Equipment poles |
|---|---|
| Height | 10m 15m 18m 20m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Electric Transmission Steel Pole Monopole Galvanized Steel Pole Small Floor Area Transmission Electric Power Pole |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | AWS D1.1 25m 6.9kv Power Line Pole / Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| MATERIAL | Q235, Q345, GR65 |
|---|---|
| Panjang | 6M-15M |
| Kekuasaan | 10 KV ~ 550 KV |
| Aplikasi | Petir |
| Suasana kerja perlengkapan pencahayaan | -35 ° C ~ + 45 ° C |