| Surgace Treatment | galvanization and bitumen |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance of dimenstion | +-2% |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
| Type | 11.8m - 1250dan Galvanized Steel Light Pole / Utility Pole With Climbing Rung |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Style | hot dip galvanized |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
|---|---|
| Torlance of dimension | +-2% |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Nama produk | Tiang Listrik |
|---|---|
| Kekuatan | 10KV ~550KV |
| Torlance dimensi | +- 2% |
| Ukuran Flange | 450mm |
| Sertifikasi | ISO9001 / BV / |
| Nama produk | Tiang Listrik |
|---|---|
| Kekuatan | 10KV ~550KV |
| Torlance dimensi | +- 2% |
| Ukuran Flange | 450mm |
| Sertifikasi | ISO9001 / BV / |
| Surgace Treatment | galvanization and bitumen |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance of dimenstion | +-2% |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
| Nama | Tiang baja Togo 9m 200dan dengan lapisan rata-rata 100 mikron untuk anti nyeri korosif |
|---|---|
| Desain | 9m 200dan |
| Tinggi | 9m |
| Mengental | 2.75mmmm |
| Beban Desain | 200dan |
| Nama | Tiang Tubular Baja 16 M Dengan Cross Arm Untuk Jalur Transmisi |
|---|---|
| Desain | Tiang Tubular Baja Baja 16 M Dengan Lengan Silang |
| Tinggi | 16M |
| Mengental | 4 mm |
| Beban Desain | 1280kg |
| Bahan | Pantai Gading 200dan 650dan 1000dan Kolom Baja Tradisional untuk Transmisi |
|---|---|
| Kecepatan angin | 35 m / s |
| asal tempat | Yixing |
| standar galvanisasi | ASTM A123 |
| Pengelasan | AWS D1.1 |