| Ketinggian | 14 m |
|---|---|
| Tegangan | 110KV |
| Kekuatan luluh minimum | 345 MPa atau 460mpa |
| Beban | 5kn atau 2.5kn |
| Penampilan | Tubular, segitiga, sudut, kisi |
| Jenis | 11.9m 940dan Tiang Utilitas Listrik Luar Baja Galvanis |
|---|---|
| Membentuk | Bulat, Kerucut |
| Syarat-syarat pembayaran | T/t, l/c |
| Ketebalan | 2.5mm-16mm |
| Permukaan selesai | Hot dip galvanis |
| Gaya | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Kecepatan angin | 160 km / jam, 30 m / s |
| Ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Toleransi dimenstion | -2% |
| Bentuk | konoid, multi-piramidal, berbentuk kolom, poligonal atau kerucut |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Type | Safety factor 2.1 Galvanized Steel Poles Utility Pole For 11.88m-462dan |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | 10m 11m 11.9m Round Steel Utility Pole 5mm Thickness for transmission line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Type | 11.9m - 940dan 3mm Thick Galvanized Steel Utility Pole With Climbing Rung |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Style | hot dip galvanized |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |