| Product Name | Galvanized 9M 10M 11M Electric Steel Utility Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Surface treatment | hot dip galvanized |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Optical assembly of lighting fixture | IP 65 |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Perlakuan permukaan | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Tipe | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
| Ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Kekuasaan | 10kv ~ 550kv |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Nama | Tiang baja kolom listrik 15m standar Malaysia dengan FRP dan tanda |
|---|---|
| Desain | 15m 510kg 2 bagian |
| Tinggi | 15m |
| Mengental | 7.2mm |
| Beban Desain | 510kg |
| Nama | Tiang Tubular Baja Listrik Baja Segi Delapan Untuk Saluran Distribusi Daya 69KV |
|---|---|
| Desain | 69KV |
| Tinggi | 25FT 30FT 40FT 45FT |
| Mengental | 2.5MM 2.75MM 3MM |
| Beban Desain | 500kg 750kg |
| Product Name | 12m hot dip galvanization,double circuit steel power pole for electrical transmission |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Kekuatan | 10kv~550kv |
|---|---|
| Kecepatan angin | 160km/jam, 30m/dtk |
| Ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | +/-2% |
| Toleransi dimensi | +- 2% |
|---|---|
| Tahan Angin | 3-500 km/jam |
| Bahan | GR50 GR65 S500 S355 |
| Ketinggian | 80ft 90ft 138KV |
| pengelasan | Pengelasan mengkonfirmasi dengan standar pengelasan internasional CWB |