| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth rod,insulators |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Nama Produk | Tiang listrik |
|---|---|
| Desain | Disesuaikan atau disain standar |
| Dimensi Toleransi | - 2% |
| Tegangan | 10kv, 33kv, 69kv, 110kv, 132kv, 220kv, 400kv |
| Fungsi produk | Braket baja kabel saluran listrik |
| Product Name | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Product Type | Burial or flance type |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 345kv transmission line |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Style | galvanized |
|---|---|
| Torlance of dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Product Code | Glanvanized Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 132kv transmission line |
| Height | 27M to 45M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 69kv-110kv kv transmission line |
| Height | 27M to 45M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Bahan | ASTM 572 grade 50 dengan kekuatan yieled tidak kurang dari 345mpa |
|---|---|
| Mengetik | Tiang Daya Listrik Tensil Galvanis 12,2 m |
| Bentuk | bersegi delapan |
| Tinggi | 8-35 m |
| Standar galvanisasi | hot dip glavanized sesuai dengan ASTM A123 dengan ketebalan ≥ 86μm |
| Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Grade | Class One |
| Height | 60ft |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Product Name | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design or Manufacture |
| Height | 14M or other height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |