| Nama Produk | Struktur baja tubular listrik tiang transmisi listrik 33kv line array tower |
|---|---|
| Desain | Pelanggan desain |
| Tinggi | 25FT-70FT |
| Tegangan | 69kv |
| pengobatan | Aspal |
| Nama | Tiang Daya Listrik 86MV Galvanis Tegangan Tinggi |
|---|---|
| Bahan | ASTM 572 grade 50 dengan kekuatan yieled tidak kurang dari 345mpa |
| Mengetik | Tiang Daya Listrik 86MV Galvanis Tegangan Tinggi |
| Bentuk | bersegi delapan |
| Tinggi | 8-35 m |
| Style | hot dip galvanized |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
| Product Name | 9m 11m Hot Dip Galvanized Steel Pole Electric Power Pole Columniform |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Mengetik | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
|---|---|
| Gaya | galvanisasi |
| Kecepatan angin | 160 km / jam, 30 m / s |
| Torlance dari dimenstion | - 2% |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Nama produk | 110kv 25m |
|---|---|
| Desain | Desain Pelanggan |
| Ketinggian | 7m-30m |
| Tegangan | 132KV |
| Perlakuan | Aspal |
| Nama Produk | 14M Electric Power Pole |
|---|---|
| Mounted Type | Pemakaman |
| Tinggi | 11m |
| Tegangan | 10kv sampai 400kv |
| Fungsi | Lini transmisi |
| Product Name | 11m Galvanized Light Pole Electric Telescoping Pole Columniform |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Thickness | 1mm to 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, polygonal or conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit for | electricity distribution |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |