| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Steel Electric Power Poles |
|---|---|
| Application | Electric Power Distribution |
| Surface treatment | galvanization |
| Welding standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Transmisson Line | 132kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth rod,insulators |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Aksesoris | Memanjat, batang tanah, isolator |
|---|---|
| Kekuatan hasil minimum | 345 mpa |
| Standar | AWS D1.1 Pengelasan |
| Baut jangkar | Kustomisasi tersedia |
| Perlakuan permukaan | Galvanisasi hot dip |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft to 75ft |
| Surface treatment | galvanization or butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Transmisson Line | 132kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth rod,insulators |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Nama Produk | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Jenis produk | Tipe pemakaman atau flance |
| Tinggi | 8M sampai 25M |
| Tegangan | 10kv sampai 400kv |
| Fungsi produk | Braket baja kabel saluran listrik |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Treatment | galvanization |
| Wind speed | 44m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Safty factor | 1.8 |
| Mengetik | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
|---|---|
| pengobatan | galvanisasi |
| Kecepatan angin | 44 m / dtk |
| Torlance of dimenstion | - 2% |
| Faktor keamanan | 1,8 |
| Pole Shape | Conical,Octagonal,Round |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm,2.75mm,3mm |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Application | 10kv-220kv transmission line |