| Bahan | Q345, Q235 |
|---|---|
| Gaya | galvanisasi |
| Beban desain dalam kg | 300 ~ 1000 Kg diterapkan ke 50cm dari ke tiang |
| Torlance dimensi | +- 2% |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Style | galvanization |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 8m to 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Nama | 11m 2 bagian 3.8mm kolom tradisional Malaysia dengan FRP dan bitumen |
|---|---|
| Desain | dua bagian |
| Tinggi | 11m |
| Mengental | 3.8mm |
| Beban Desain | 510 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Length of per section | Within 14 meter once forming |
| Bahan | Gr.65 |
|---|---|
| Perawatan permukaan | Galvanisasi pinggul panas |
| Standar Galvanisasi | ASTMA123 |
| Standar Pengelasan | AWS D.1.1 |
| Membentuk | 8side |
| Mengetik | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
|---|---|
| Gaya | galvanisasi |
| Kecepatan angin | 160 km / jam, 30 m / s |
| Torlance dari dimenstion | - 2% |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Product Name | Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torlance of the dimenstion | +- 2% |
| Flange size | 450mm |
| Wall thickness | 3mm |