| Product Name | Galvanization Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Dimension tolerance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| life time | 50 years |
| Design | Customized |
| Warrenty | 15 years |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| material | Q345 |
| Delivery | 20-30 days |
| Supply Ability | 2000pcs per week |
| Nama merek | MilkyWay |
| Nama Produk | 11M Electric Power Pole |
|---|---|
| Mounted Type | Pemakaman |
| Tinggi | 11m |
| Tegangan | 10kv sampai 400kv |
| Fungsi | Lini transmisi |
| Nama Produk | 14M Electric Power Pole |
|---|---|
| Mounted Type | Pemakaman |
| Tinggi | 11m |
| Tegangan | 10kv sampai 400kv |
| Fungsi | Lini transmisi |
| Product Code | Glanvanized Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 132kv transmission line |
| Height | 27M to 45M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 14M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design or Manufacture |
| Height | 14M or other height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |