| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| type | Electric lattice masts steel pole for asia countries power transmission angle tubular tower |
|---|---|
| color | silver |
| certificate | ISO BV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Nama Produk | Tiang Listrik Galvanis |
|---|---|
| Aplikasi | Distribusi Tenaga Listrik |
| Standar Pengelasan | AWS D 1.1 |
| ketebalan dinding | 1-36mm |
| waktu garansi | 15 tahun |
| Nama Produk | Tiang listrik |
|---|---|
| Desain | Disesuaikan atau disain standar |
| Dimensi Toleransi | - 2% |
| Tegangan | 10kv, 33kv, 69kv, 110kv, 132kv, 220kv, 400kv |
| Fungsi produk | Braket baja kabel saluran listrik |
| Nama Produk | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Jenis produk | Tipe pemakaman atau flance |
| Tinggi | 8M sampai 25M |
| Tegangan | 10kv sampai 400kv |
| Fungsi produk | Braket baja kabel saluran listrik |
| Product Name | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Product Type | Burial or flance type |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 345kv transmission line |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design or Manufacture |
| Height | 14M or other height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Membentuk | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, poligonal atau kerucut |
|---|---|
| Beban desain dalam kg | 300~1000kg diterapkan hingga 50cm dari atas |
| ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Pengobatan permukaan | galvanisasi celup panas |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Height | 40ft |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m or 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Wind speed | 35m/s |