| Toleransi dimensi | +- 2% |
|---|---|
| Hambatan angin | 3-500 km/jam |
| Bahan | S355 |
| Tinggi | 11 jt |
| pengelasan | Pengelasan mengkonfirmasi dengan standar pengelasan internasional CWB |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Life time | 50 years |
| Wind Speed | 30m/s |
| Product Name | 11.8m 500DAN Galvanized Steel Pole With End Of Line Cross Arm |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | 12m Gr65 material Galvanized Steel Pole round electric pole price |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | metal tubular Galvanized Steel Pole steel pole for 33kv transmission line steel pole tower |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | 12m 500DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Light Poles |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | 11.9m 500DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole, Commercial Light Poles |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Nama Produk | 26m ASTM A123 Kaki Batu Galvanis Maragonal Maragonal Untuk Jalan / Kebun / Lapangan |
|---|---|
| standar galvanisasi | ASTM A123 |
| Sertifikat | ISO 9001 |
| standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | / -2% |
| Nama Produk | 11.9m-940DAN ASTM A123 Galvanized Light Pole, Commercial Light Poles |
|---|---|
| Tinggi | 11.8m |
| Sertifikat | ISO 9001 |
| standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | / -2% |
| Nama | 90FT 2 segmen langsung dimakamkan tiang baja listrik monopole |
|---|---|
| Desain | 90FT 2 segmen |
| Tinggi | 90 kaki |
| Mengental | 8mm 6mm |
| Beban Desain | 2000kg |