| Name | 132 KV transmission poels Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole With Cross Arms |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO |
| Torlance | +- 2% |
| Surface treatment | hot dip galvanized |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | 11.8m S500MC Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole 6mm Wall Thickness For Transmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Jenis | 43m Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole untuk Transmisi Listrik 10kV-550kV |
|---|---|
| Bentuk | Bulat, Kerucut |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T,L/C |
| Ketebalan | 2.5mm-16mm |
| Permukaan selesai | Hot Dip Galvanis |
| Type | 11.8M Gr65 Hot Dip Galvanization Steel Utility Pole 5mm Wall Thickness For Transmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | Hot Dip Galvanized Metal Utility Poles 3mm Wall Thickness Round / Polygonal Shape |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Nama Produk | tiang listrik baja galvanis |
|---|---|
| Aplikasi | Saluran listrik |
| Ketebalan | 1mm sampai 36mm |
| Toleransi dimensi | +-2% |
| Waktu hidup | 50 tahun |
| Tinggi | dari 6m hingga 15m |
|---|---|
| Kecepatan angin | 160km / jam |
| Standar | ISO9001 |
| Standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | +/- 2% |
| Kecepatan angin | 160km/h |
|---|---|
| Rakitan optik fixture pencahayaan | IP 65 |
| Bentuk | konoid, multi-piramidal, kolom, poli |
| Standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | / -2% |