| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 220KV |
| Material | Gr65 |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 11KV |
| Material | ASTM A572 Gr50 |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Glavanization standard | Average not less than 86um |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m or 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 8m to 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | from 6m to 12m |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Optical assembly of lighting fixture | IP 65 |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Bahan | GR65 |
|---|---|
| Aplikasi | DISTRIBUSI LISTRIK |
| Ketebalan | 2,75 MM |
| Bentuk | POLIGON |
| GALVANISASI | ASTM A123 |
| Bahan | q235 q345 gr65 |
|---|---|
| Ketinggian | 60 kaki |
| Ketebalan | 5mm |
| Tegangan | 69kv-550kv |
| Pengelasan | AWS D1.1 |
| Perlakuan permukaan | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Mengetik | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
| Ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Kekuasaan | 10kv ~ 550kv |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Perlakuan permukaan | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Tipe | tiang lurus, tiang tarik, putar tiang |
| Ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Kekuasaan | 10kv ~ 550kv |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Nama | Tiang listrik utilitas Malaysia 9m 3,8mm dengan FRP |
|---|---|
| Desain | 9 m 3,8mm |
| Tinggi | 22. |
| Mengental | 3.8mm |
| Beban Desain | 150 250 450 500kg |
| Bahan | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Aplikasi | distribusi listrik |
| Ketebalan | 1-10mm |
| Bentuk | Poligon |
| Galvanisasi | ASTM A123 |