| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Tolerance of the dimension | +-2% |
| Life time | 50 years |
| Product Name | 10KV ~ 500KV HDG Electric Steel Tubular Pole for Power Transmission Line |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 12m |
| Voltage | 10KV ~ 500KV |
| Treatment | Galvanization |
| Nama Produk | 10KV ~ 500KV HDG Electric Steel Tubular Pole untuk Saluran Transmisi Daya |
|---|---|
| desain | Desain pelanggan |
| Tinggi | 12m |
| Voltase | 10KV ~ 500KV |
| Perlakuan | Galvanisasi |
| Nama produk | Tiang Baja Galvanis |
|---|---|
| Aplikasi | Jalur Transmisi |
| Desain | Disesuaikan |
| Pengobatan permukaan | Galvanisasi Hot Dip |
| Standar Pengelasan | AWS D1.1 |
| Nilai arus | 10-200 |
|---|---|
| Tegangan Dinilai | 10-220 |
| Perawatan permukaan | Galvanisasi Hot Dip |
| Toleransi Dimensi | +- 2% |
| Standar Pengelasan | AWSD 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Height | 3m-50m |
| Joint of Poles | Slip joint, flanged connected |
| Warranty time | 15 years |
| Height | 6m to 15m |
|---|---|
| Minium yield strength | 355mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620mpa |
| Optical assembly of lighting fixture | IP65 |
| Wind speed | 160km/h |
| Product Name | Customized Multi-Circuit Angle Type Electric Steel Tubular Poles Q235 Steel |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 13.8KV Philippines Galvanized Electrical Power Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 30FT |
| Voltage | 13.8KV |
| Treatment | Galvanization |
| Nama produk | Tiang Listrik Baja Galvanis |
|---|---|
| Aplikasi | Jalur Listrik |
| Ketebalan | 1mm sampai 36mm |
| SEUMUR HIDUP | 50 tahun |
| Standar Pengelasan | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |