| Nama Produk | Tiang baja utilitas |
|---|---|
| Aplikasi | Transmisi tenaga listrik |
| Ketebalan | 1 mm sampai 36mm |
| Sertifikat | ISO9001 / BV / |
| Kapasitas daya | 10kV sampai 220kV |
| Nama Produk | Tiang Utilitas Baja Listrik |
|---|---|
| Aplikasi | transmisi daya listrik |
| Standar pengelasan | AWS D 1.1 |
| Bentuk | poligonal |
| Waktu garansi | 15 tahun |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | 25-90ft galvanized Utility pole steel electric pole |
| Height | 65FT 70FT 75FT 80FT |
| Welding | Welding confirms with international welding standard of CWB |
| Nama Produk | Tiang Listrik Baja Berkekuatan |
|---|---|
| Aplikasi | Transmisi Tenaga Listrik |
| Ketebalan | 1 mm hingga 36 mm |
| Kapasitas daya | 10kV hingga 220kV |
| Perlakuan permukaan | Galvanisasi |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Nama Produk | Tiang baja utilitas |
|---|---|
| Aplikasi | Transmisi tenaga listrik |
| Ketebalan | 1 mm sampai 36mm |
| Sertifikat | ISO9001 / BV / |
| Kapasitas daya | 10kV sampai 220kV |