| Product Name | 30KM 69kv Galvanized Steel Pole With Cross arm For Transmission Line |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Power Line |
| Design | Customized |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Thickness | Average not less than 86um |
| Nama Produk | 16m Tubular Hot dip Galvanized Steel Pole lancip atau Polygonal Shape |
|---|---|
| Tinggi | 11.8m |
| Sertifikat | ISO 9001 |
| standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | / -2% |
| Nama Produk | Tiang Baja Galvanis |
|---|---|
| Aplikasi | Jalur Transmisi |
| Desain | disesuaikan |
| Pengobatan permukaan | galvanisasi celup panas |
| Standar Pengelasan | AWS D1.1 |
| Nama produk | Tiang Baja Galvanis |
|---|---|
| Aplikasi | Jalur Distribusi |
| Desain | Disesuaikan |
| Pengolahan permukaan | lukisan galvanisasi hot dip |
| Standar Pengelasan | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Life time | 50 years |
| Wind Speed | 30m/s |
| Warranty | 15 years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Dimenstion torlance | +- 2% |
| Standard | ISO |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Design | Customized |
| Material | Q235 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Design | Customized |
| Material | Q345 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift time | 15 years |