| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 1.1 Safety Factor |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Jenis | tiang lurus, tiang tarik, tiang belok |
|---|---|
| Pengolahan Permukaan | Hot Dip Galvanis |
| Desain tiang | Terhadap gempa kelas 8 |
| Torlance dimensi | +- 2% |
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Nama produk | 110kv 25m |
|---|---|
| Desain | Desain Pelanggan |
| Ketinggian | 7m-30m |
| Tegangan | 132KV |
| Perlakuan | Aspal |
| Nama produk | 110kv 25m |
|---|---|
| Desain | Desain Pelanggan |
| Ketinggian | 7m-30m |
| Tegangan | 132KV |
| Perlakuan | Aspal |
| Product Name | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Product Type | Burial or flance type |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 69kv-110kv kv transmission line |
| Height | 27M to 45M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Pole Shape | Conical,Round,Octagonal |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm to 5mm |
| Height | 25ft to 90ft |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft to 75ft |
| Surface treatment | galvanization or butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Package | bubble sheet, or according to client's requirements |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |