| Tipe | Jenis Pemakaman |
|---|---|
| Kedalaman tanaman | 1,8 m di bawah tanah |
| Kekuatan hasil minimum | 355 mpa |
| Tinggi | 8 m hingga 27 m |
| Penampilan | Tubular, segitiga, sudut, kisi |
| Nama Produk | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Jenis produk | Tipe pemakaman atau flance |
| Tinggi | 8M sampai 25M |
| Tegangan | 10kv sampai 400kv |
| Fungsi produk | Braket baja kabel saluran listrik |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 70μm |
| Standard | ISO |
| Design | Customized |
| Name | 500DAN 11.9m Electrical Pole Standard Steel Utility Pole With Cable |
|---|---|
| Welding | AWS D 1.1 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface treatment | Galvanization |
| Name | High Voltage Tubular Steel Self Supporting Electrical Polygona 50m Steel Utility Pole For Transmission poles |
|---|---|
| type | Round,Conical |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Load | 1250Dan |
| Thickness | 4mm |
| Dimension torlance | +- 5% |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Code | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Grade | Class B |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Nama | Hot Dip Galvanized Outdoor Lighting Pole Untuk Transmisi 69kv, 50ft 60ft 70ft |
|---|---|
| Jenis | Bulat, kerucut |
| Bahan | Q235, Q345, Gr65 |
| Ketebalan | 2.5mm-16mm |
| Permukaan selesai | Hot Dip Galvanized |
| Jenis | poligonal atau conicla tegangan tinggi tiang listrik untuk saluran transmisi |
|---|---|
| Pengelasan | AWS D1.1 |
| standar galvanisasi | ASTM A123 |
| warna | Apa saja |
| Sertifikat | ISO 9001 |