| Type | galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| kekuasaan | 10kv ~ 550kv |
|---|---|
| Kecepatan angin | 160 km / jam, 30 m / s |
| Ketebalan | 1mm hingga 30mm |
| Standar pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | +/- 2% |
| type | 45-48m Steel Utility Poles Hot Dip Galvanized Electric Power Pole For Overhead Line |
|---|---|
| color | custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | 132kv 43m Steel Poles Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole For Overheadline |
|---|---|
| color | custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | 3 Sections Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole With Arms Drawings 17m Height |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Nama Produk | Tiang Tenaga Listrik Baja 11,8m Tiang Listrik Baja Tiang Tenaga Listrik Kolom |
|---|---|
| Aplikasi | Kekuatan transmisi |
| Pengobatan permukaan | galvanisasi hot dip |
| Standar pengelasan | AWS D 1.1 |
| Standar galvanisasi | ASTM A 123 |
| Membentuk | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, polygonal atau conical |
|---|---|
| Standar Pengelasan | AWS D1.1 |
| Toleransi | +/-2% |
| Beban Desain dalam Kg | 300~ 1000 Kg diaplikasikan hingga 50cm dari tiang ke tiang |
| Kemasan rincian | Sesuai permintaan pelanggan |
| Nama produk | Tiang baja menara listrik tenaga galvanis Hot Dip Octagon 20-60FT |
|---|---|
| Aplikasi | Kekuatan transmisi |
| Pengobatan permukaan | Galvanisasi Hot Dip |
| Standar Pengelasan | AWSD 1.1 |
| Standar Galvanisasi | ASTM A 123 |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Color | Silver |
| Maintain | Easy maintain |