| Style | galvanized |
|---|---|
| Torlance of dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Height | 8M |
|---|---|
| Pole Shape | 16 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | 10m 11m 11.9m Round Steel Utility Pole 5mm Thickness for transmission line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Galvanized 9M 10M 11M Electric Steel Utility Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Jenis | 11m Round Steel Utility Power Poles Ketebalan 5mm untuk Jalur Transmisi |
|---|---|
| Bentuk | Bulat, kerucut |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T, L/C |
| Ketebalan | 2.5mm-16mm |
| Permukaan selesai | Hot Dip Galvanized |
| Height | 16 M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 10KN |
| Thickness | 4mm wall thickness |
| Bahan | Q235 Q345 menghasilkan kekuatan tidak kurang dari 235 / 345mpa |
|---|---|
| Warna | Customised |
| Perlakuan permukaan | Galvanisasi Hip Panas |
| Pengelasan | AWS D1.1 |
| Garansi | 15 tahun |
| Nama produk | Tiang Utilitas Baja |
|---|---|
| Aplikasi | transmisi tenaga listrik |
| Ketebalan | 1mm sampai 36mm |
| sertifikat | ISO9001/BV/ |
| Kapasitas kekuatan | 10kV hingga 220kV |
| Nama Produk | Baja Utility Kutub |
|---|---|
| Aplikasi | Transmisi daya |
| Perlakuan permukaan | galvanisasi hot dip |
| Dimensi torsi | - 2% |
| Standar pengelasan | AWS D 1.1 |
| Height | 11M |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300 DaN |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |