| Height | 65ft |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Sections | Three sections |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 10M |
|---|---|
| Design Load in Kg | 2.5 KN |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Jenis | tiang lurus, tiang tarik, tiang putar |
|---|---|
| Cocok untuk | distribusi listrik |
| Ketebalan | 1 mm sampai 30mm |
| Kekuasaan | 10kv ~ 550kv |
| Toren dari dimenstion | - 2% |
| Nama Produk | Baja Utility Kutub |
|---|---|
| Aplikasi | Transmisi daya |
| Perlakuan permukaan | galvanisasi hot dip |
| Dimensi torsi | - 2% |
| Standar pengelasan | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Warranty | 15 years |
| Gavanization standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Warranty | 15 years |
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface treatment | HDG |
| Transmisson Line | 138kv |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 460 mpa |
| Pole Shape | Conical |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN or more |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Design | Customized |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Warranty | 15 years |
| Life time | 50 years |