| Product Name | 10KV ~ 500KV HDG Electric Steel Tubular Pole for Power Transmission Line |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 12m |
| Voltage | 10KV ~ 500KV |
| Treatment | Galvanization |
| Bahan | Baja, GR65, Dengan kekuatan luluh miminum 460mpa |
|---|---|
| Aplikasi | Transmisi dan Distribusi Tenaga Listrik |
| Pengobatan permukaan | Hot Dip Galvanized, Hot-dip-galvanized mengikuti ASTM123 |
| Warna | Permintaan pelanggan |
| Tinggi | Oleh klien diperlukan |
| Nama Produk | Baja Utility Kutub |
|---|---|
| Aplikasi | Jalan raya, jalan raya, bandara, Stadion |
| Bentuk | Putaran, kerucut, Oktagonal |
| Tinggi | 4M-30M |
| Bahan | Baja, Q235, Q345, Gr65 |
| Type | Galvanized Steel Poles Steel Utility Pole for power distribution Equipment |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | polygonal or conicla high voltage Steel Utility Pole for power Equipment |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | Round |
|---|---|
| material | steel |
| Delivery | 20-30 days |
| Supply Ability | 2000pcs per week |
| Nama merek | MilkyWay |
| Transmisson Line | 138kv |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 460 mpa |
| Pole Shape | Conical |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN or more |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 13M |
|---|---|
| Voltage | 230kv |
| Minimum yield strength | 345 mpa,or 460mpa |
| Load | 6.5KN or more |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 14M |
|---|---|
| Voltage | 110KV |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 5KN or 2.5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |